Mecze na żywo .tv transmisje live stream online, meczyki za darmo w Internecie

Analiza meczu Alexander Zverev – Gael Monfils (ATP Waszyngton) 23.07.2016 12:06Stany ZjednoczoneATP Waszyngton

Rozgrywany w ramach cyklu przygotowawczych imprez tenisowych, prowadzących do ostatniego w tym roku turnieju wielkoszlemowego US Open – Citi Open ATP 500 w stolicy USA Waszyngtonie wkracza już w decydującą fazę. Znamy już pary półfinałowe tej imprezy. Obie konfrontacje zapowiadają się niezwykle interesująco. W jednej z nich zmierzy się pogromca Sama Querreya, widowiskowo grający i lubiany przez światową publiczność tenisową na całym świecie Francuz Gael Monflis i młoda nadzieja tej popularnej dyscypliny sportu – 19-letni Niemiec Alexander Zverev. Zapowiada się niezwykle ciekawy mecz. Obaj tenisiści są w wysokiej formie. Kto zwycięży w tym starciu młodości z doświadczeniem?

Analiza meczu Alexander Zverev – Gael Monfils (ATP Waszyngton)Fot. shutterstock.com

Alexander Zverev – Gael Monfils

ATP Waszyngton – półfinał

24.07.2016 r. – 01:00

ALEXANDER ZVEREV

+ Rewelacyjna forma Zvereva. 19-letni Niemiec potwierdza swoją wysoką dyspozycję w tym sezonie. Jak już wspomniałem, wygrywał w tym roku ze znaczącymi rywalami, w tym z Davidem Goffinem i przede wszystkim Rogerem Federerem. W kolejnych swoich grach w turnieju w Waszyngtonie Zverev tylko potwierdza, że to może być jego sezon.

+ Świetny mecz przeciwko Benoit Paire. Alexander Zverev potrzebował zaledwie 57 minut, żeby wygrać z wyżej od siebie notowanym Francuzem. Sklasyfikowany na 24 miejscu w rankingu ATP Paire nie miał w zasadzie żadnych szans z bardzo dobrze dysponowanym Niemcem. Zverev wygrał 6:1, 6:3. Pierwszego seta rozstrzygnął na swoją korzyść w …. 18 minut. Taka dominacja przeciwko wysoko notowanemu rywalowi musi robić wrażenie. Druga sprawa, że Francuz zagrał w tym meczu bardzo słabo.

+ Ambicja. To już piąty półfinał turnieju z cyklu ATP World Tour w tym sezonie dla młodego Niemca. 19-letni Zverev gra najlepszy sezon w swojej krótkiej jeszcze karierze na zawodowych kortach tenisowych i z pewnością będzie chciał osiągnąć finał imprezy w Waszyngtonie, a następnie powalczyć o końcowy triumf. W turnieju nie ma już ani Johna Isnera (przegrał ze Stevem Johnsonem) ani Sama Qeurreya (pokonany przez najbliższego rywala Zvereva – Gaela Monfilsa). Niemiec wie, że to dla niego duża szansa, żeby wygrać swój pierwszy turniej w karierze na tym poziomie.

‑ Gra przeciwko świetnemu Monfilsowi. Problemem bardzo dobrze dysponowanego Niemca może być … równie dobrze grający Francuz. Trafia na siebie dwóch godnych siebie rywali, grających rewelacyjny tenis. Zverev, który do tej pory nie wygrał z Monfilsem, ma spore szanse, by tym razem to zrobić. Będzie jednak musiał przeciwstawić się bardzo dobrze dysponowanemu przeciwnikowi, który zawiesi mu z pewnością poprzeczkę dużo wyżej, niż jego poprzedni przeciwnik Benoit Paire.

TYPUJ W EXPEKT I ZGARNIJ BONUS

GAEL MONFILS

+ Świetna forma Francuza. Monfils ponownie zadziwia tenisowy świat. Jeszcze do niedawna leczył infekcję wirusową, wyłączony z gry na dwa miesiące. Kiedy wrócił, przegrywał swoje pierwsze spotkania. W Waszyngtonie gra jednak znakomity tenis. Łatwo poradził sobie z mocnym Chorwatem Borną Coricem, a w meczu ćwierćfinałowym odprawił jednego z faworytów gospodarzy – Sama Qeurreya. Monfils gra świetnie, trudno go przełamać, on sam z kolei wygrywa coraz więcej gemów przy serwisie rywala. 29-letni Francuz wraca do swojej najlepszej gry w karierze.

+ Zwycięstwo z Samem Querreyem. Wspomniana już, ćwierćfinałowa wygrana z Amerykaninem może dodać wiary Monfilsowi. W końcu Querrey zasłynął  wyeliminowaniem z tegorocznego Wimbledonu lidera światowego rankingu Novaka Djokovica. Teraz Querreya pokonał z kolei Monfils. Dla Francuza to istotny sukces, pokazujący, że może w Waszyngtonie wygrać z każdym rywalem.

+ Bilans spotkań bezpośrednich. Monfils mierzył się ze Zverevem dwukrotnie. Oba te mecze wygrał w dwóch setach. Panowie grali w hali, na nawierzchni twardej. Jedno z tych spotkań odbyło się w tym roku (Monfils wygrał 7:6, 6:3 w Rotterdamie). Zwycięstwa nad młodym Niemcem to dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniem z tym rywalem.

Większe zmęczenie. Monfils to 29-latek, który po dłuższej chorobie wraca na kort. Rozgrywa świetne pojedynki, ale jego zmęczenie może wzrastać. Ostatni pojedynek zakończył dopiero w trzecim secie. Młodszy o 10 lat Zverev znacznie szybciej ograł swojego rywala. To może być ważne w kolejnym spotkaniu. Tenisiści grają przecież w Waszyngtonie codziennie.

Expekt typuje na to spotkanie kurs 2.40 na zwycięstwo Zvereva i 1.52 na wygraną Monfilsa.

Mój typ: Wygrana Zvereva. Niemiec gra świetnie. Francuz też prezentuje bardzo wysoką dyspozycję. Tym razem jednak 19-letni Zverev może pokusić się o pierwszą wygraną w swojej karierze z Monfilsem.